Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i instruktorów pływania

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Metodyczno-Szkoleniowej dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania pt.: „Nauczanie pływania  dzieci w klasach II – III w Poznaniu”, która odbędzie się w dniu 11 października 2014 roku (sobota, w godzinach 10:00 – 14:00).

Konferencja organizowana jest przez Fundację na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego we współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Poznania na obiektach Akademii.
Celem konferencji jest omówienie sposobów nauczania i doskonalenia umiejętności pływania wśród uczniów klas II i III szkół podstawowych oraz wymiana doświadczeń na ten temat.

Będzie to również dobra okazja do zaprezentowania nowego filmu instruktażowego dla instruktorów i nauczycieli pływania. Każdy uczestnik konferencji otrzyma płytę z filmem za darmo!
W celu sprawnego przeprowadzenia konferencji i przygotowania certyfikatów należy zgłosić udział zainteresowanych osób poprzez formularz elektroniczny:

PROGRAM KONFERENCJI METODYCZNO-SZKOLENIOWEJ nt.:
„Nauczanie pływania dzieci w klasach II – III w Poznaniu”

Poznań, 11 października 2014 r.

Miejsce: AWF, Poznań, ul. Królowej Jadwigi 27/39, (nowy budynek, s. 023/024, poziom -1)

10.00    Rejestracja uczestników konferencji (Recepcja)
 .
10.30    Otwarcie konferencji:
Prorektor d/s Studiów, dr hab. prof. AWF Andrzej Wieczorek
10.45    Analiza realizacji programu i efektów nauczania pływania w Szkołach Podstawowych w Poznaniu w roku szkolnym 2013/2014
 mgr Kazimierz Niewitecki: WOZP w Poznaniu, dr  Krystian Wochna: Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego
11.30    Założenia Ogólnopolskiego Programu Nauczania Pływania – „Umiem pływać” dr Krzysztof Pietrusik: Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego
12.15    Przerwa kawowa

12.45    Możliwości wykorzystania elementów metody Halliwick w nauczaniu pływania dzieci w wieku szkolnym.
 dr Antosiak-Cyrak: Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego
13.00    Sieciowe modelowanie metodyki nauczania u dzieci w wieku szkolnym dr  Krystian Wochna: Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego
13.15
   Współczesne tendencje w nauczaniu pływania. Prezentacja filmu. dr Krzysztof Pietrusik: Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego